I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Terra Santa News

11. 9. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 11.9.2019

Výroba: 2019

Pravoslavní slavili Nanebevzetí Panny Marie

Pravoslavní křesťané oslavili 28. srpna svátek Nanebevzetí Panny Marie. Také v lidových tradicích a obřadech se projevuje láska obyvatel Svaté země k Matce Boží.

 

Františkánské putování

Asi stovka mladých lidí se zúčastnila 29. františkánského pochodu z galilejské Kány na vrchol Hory Tábor. Akci uspořádala pastorační sekce Kustodie Svaté země a nechyběly ani katecheze o významu různých setkání v životě sv. Františka.

 

Biblické ženy

Na sloupech v kostele v Magdale u Galilejského jezera jsou napsána jména ženských postavy, o kterých se píše v bibli: Marie Magdalská, Marie, Marta, Salome, Marie Kleofášova nebo Jana – manželka Herodova správce Chuzy.

 

Setkání s Kustodem Svaté země

240 poutníků z italské diecéze Modena Nonantola se 24. srpna setkalo s Kustodem Svaté země otcem Francescem Pattonem. Předali mu sousoší představující setkání sv. Františka se sultánem Malikem al-Kamilem jako projev vděčnosti za práci bratří ve Svaté zemi.

 

Centrum Královny Míru v Ammánu

Soužití, integrace, dialog a respekt. To jsou základní hodnoty, na kterých stojí centrum Královny Míru pro postižené děti v jordánském Ammánu.

Zpravodajství

Premiéra: 11.9.2019

Výroba: 2019