I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

23. 7. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 23.7.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE

 

Mezinárodní pouť k Božímu milosrdenství

Slovenští, maďarští a polští poutníci putovali do baziliky Božího milosrdenství v Krakově. Společná Mariánská pouť se uskutečnila už podeváté. Tentokrát se jí zúčastnilo na osm desítek poutníků.

 

Pouť k Božímu milosrdenství

Trasy pěší pouti k Božímu milosrdenství vedou přes všechny diecéze kromě plzeňské. Směřují do Slavkovic, kde pouť v závěru posledního červencového týdne  vyvrcholí.

 

Festival XcamP ve Smilovicích

Multižánrový křesťanský festival XcamP slavil ve Smilovicích svých třicet let. Navazuje na dlouholetou tradici mládežnických pobytů v přírodě spojených se studiem Božího Slova. První stanové setkání s větším počtem účastníků se na úpatí Beskyd konalo už v roce 1969.

 

Setkání s Biblí a uměním

Týden plný umění, teologie, diskuzí a společné zábavy čekal na účastníky ekumenického setkání s Biblí a uměním v Janských Lázních. Měl motto „Rozumíme svým protivníkům a chtějí rozumět oni nám?“ a přítomní se zamýšleli nad rolí křesťanů v současné společnosti.

 

Lesní slavnost lapků z Drakova

Malé i velké účastníky patnáctého ročníku Lesní slavnosti Lapků z Drakova svážel už od časného rána vláček do biskupských lesů v údolí řeky Černé Opavy. Podle spolku Přátelé Vrbenska změna majitele lesů dlouholetou tradici slavností vůbec nenarušila.

 

Misijní prázdniny v Košicích

Už více než dvacet let připravuje slovenská provincie verbistů na různých místech pro středoškolskou mládež Misijní prázdniny. V letošním roce se konaly na východním Slovensku v Košicích a měly motto: Objev svou misii.

 

Azylový dům svaté Zdislavy v Ostravě

Charita Ostrava získala díky dobré spolupráci s městským obvodem Ostrava jih nový objekt, do kterého bude moci po rekonstrukci přestěhovat azylový dům sv. Zdislavy pro matky s dětmi. Deset nových pobytových jednotek tak v budoucnu pomůže i matkám s více dětmi nebo zdravotně postiženým.

 

 

Z DIÁŘE

 

Praha, 25. července

Rosa Mystica

V Praze pokračují dvacáté Letní slavnosti staré hudby. Na koncertu v klášteře sv. Anežky zazní skvosty franko-vlámské renesanční polyfonie v přednesu belgického vokálního kvinteta Utopia.

 

Sněžné, 27. července - 4. srpna

Akademické týdny

Otevřené kulturně vzdělávací setkání ve Sněžném v Orlických Horách nabízí odborný pohled na témata z psychologie, filozofie, historie a přírodních věd. Široký je i prostor pro diskusi.

 

Planá, 26. července

Anenská pouť

Anenská pouť v Plané začne procesím z náměstí s kapelou a růžencem. Mši svatou pro poutníky z Čech a Německa budou celebrovat biskupové Tomáš Holub a Rudolf Voderholzer.

 

Stará Voda u Libavé, 26. - 28. července

Pouť ke sv. Anně

Třídenní program pouti ke svaté Anně ve Staré Vodě nabízí bohoslužby, přednášky i procesí ke Královské studánce s žehnáním vody. V neděli bude mši svatou sloužit emeritní biskup Josef Hrdlička.

 

Filipov, 28, července

Varhanní duchovní hudba

V bazilice Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově se koná další z letních varhanních koncertů. Účinkovat bude houslistka Lucie Sedláková – Hůlová a varhaník Jaroslav Tůma.

 

Kutná Hora, 27. a 28. července

Oslava svátku svatého Jakuba

Svatojakubské oslavy v Kutné Hoře zahájí varhanní koncert. Hlavním celebrantem nedělní poutní mše svaté v kostele sv. Jakuba bude rada Apoštolské nunciatury Mambé Jean-Sylvain Emien.

 

Ratiboř, 28. července

Vesnice roku Zlínského kraje

Slavnostní ocenění vítězných obcí, které letos uspěly ve zlínském krajském kole soutěže Vesnice roku, se bude konat v Ratiboři. Vyhlášení výsledků bude předcházet bohoslužba a prohlídka obce.

 

České Budějovice, 28. července

Domov jménem rodina

Výstava „Domov jménem rodina“ v Českých Budějovicích nabídla jedinečné portréty velkých pěstounských rodin. Ukončí ji koncert španělské folkové kapely Street Wings. 

 

 

Zpravodajství

Premiéra: 23.7.2019

Výroba: 2019