I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

12. 9. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 12.9.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Hlavní pouť ve Štípě

Dvoudenní hlavní poutí slavili věřící ve Štípě svátek Narození Panny Marie. Oslavy začaly bohoslužbou pro děti a mládež. Hlavní mši svatou celebroval arcibiskup Jan Graubner. Připravena byla i prezentace nového poutního areálu, který se už brzy začne realizovat.


Pomozte paní Hele na Hradecký slunovrat

Hradecký slunovrat a Charita Opava mají skvělé fanoušky a sympatizanty: Jen osm dní stačilo, aby společně vybrali skoro 80 tisíc korun na invalidní vozík pro paní Helu. Umožní jí tak v listopadu dorazit na Hradecký slunovrat, kde přečte publiku své básně.


Škola Svatých košických mučedníků

„Parkour“ je pohybová disciplína, ve které parkouristé překonávají překážky s pomocí vlastního těla. V Košicích ji teď mohou zkoušet i žáci školy Tří svatých košických mučedníků. Novinka oslovila děti stejně jako jejich rodiče.


Život sestry Elišky Pretschnerové

Představení o životě Boží služebnice sestry Elišky Pretschnerové hráli čeští divadelníci v aule Gymnázia sv. Františka v Žilině. Byla to jejich slovenská premiéra. V současné době probíhá proces blahořečení sestry Elišky.


Poštovní známka k výročí mučedníků

V atriu Teologické fakulty v Košicích se konala slavnostní inaugurace nové poštovní známky, vydané ke čtyřstému výročí smrti tří svatých košických mučedníků. Požehnal ji biskup Marek Forgáč.


Výstava Za pravdu

„Za pravdu“ je název výstavy, která je do 10. října k vidění v areálu pražské Betlémské kaple. Jejímu zahájení předcházela tisková konference s prohlídkou expozice i historických prostor. Na projektu spolupracovali výtvarníci, architekti, historici umění, filozofové i politologové.


30 let Škampova kvarteta

Šestnáctý ročník mezinárodního Svatováclavského hudebního festivalu je v plném proudu. Umělci rozeznívají evangelické i katolické chrámy Moravskoslezského kraje, představují nová nastudování, loučí se v derniérách a někteří také společně s publikem slaví svá jubilea.Z DIÁŘE


Tábor, 13. – 15. září

Táborská setkání

Historií první poloviny 15. století ožije centrum Tábora s několika náměstími a křivolakými uličkami i parky za městskými hradbami. Bude třeba středověký jarmark nebo koncerty.


Rumburk, 14. září

Loretánské slavnosti

Loretánské slavnosti v Rumburku se pořádají v barokním areálu a mariánském poutním místě z 18. století. Nabídnou celodenní hudební a divadelní program pro děti i dospělé.


Brno, 14. září

Koncert v Denisových sadech

Benefiční koncert na podporu salesiánských misií v Bulharsku se uskuteční v brněnských Denisových sadech. Výtěžek podpoří výchovu a vzdělávání nejchudších dětí ze Staré Zagory.


Kroměříž, 14. září

Den otevřeného sklepa

Den otevřeného sklepa bude v Kroměříži. V jeho průběhu bude možné si sklep prohlédnout a bude i degustace vín. Hrát bude cimbálová muzika Gryf z Velkých Bílovic.


Frýdek-Místek, 14. září

Setkání hasičských praporů

Historicky první setkání hasičských praporů Moravskoslezského kraje bude ve Frýdku-Místku. Na mši svatou v bazilice naváže slavnostní průvod, bude i doprovodný program.


Cvilín, 14. a 15. září

Hlavní pouť

Ve dvou víkendových dnech bude v kostele na Cvilíně pouť Povýšení svatého Kříže a Panny Marie Sedmibolestné. Nedělní mši svatou bude sloužit emeritní olomoucký biskup Josef Hrdlička.


Heřmanův Městec, 15. září

Život sestry Elišky Pretschnerové

Divadelní představení o nezlomné víře sestry Elišky Pretschnerové uvidí diváci v Heřmanově Městci. Slovem její život přiblíží postulátorka beatifikačního procesu sestra Zdislava Nosková.


Boskovice, 15. září

100. výročí narození kardinála Špidlíka

Koncert duchovní hudby ke stému výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka zazní v kostele v jeho rodných Boskovicích. Účinkovat budou pěvecké sbory z Boskovic a Svitávky.

Zpravodajství

Premiéra: 12.9.2019

Výroba: 2019