I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

9. 1. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 9.1.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE


Generální audience v aule Pavla VI.

První generální audience letošního roku se konala v aule Pavla VI. Papež se nejprve pozdravil s několika poutníky, přijal čaj maté a požehnal přítomným. Byl mezi nimi také malý Massimo, který toho dne slavil narozeniny.


Papežovo vánoční poselství

O Vánocích vyzval papež křesťany, aby se více přiblížili Bohu, aby z nich vyzařovala ctnost a dobro. V Grecciu, kde svatý František započal tradicí betlémů, kázal papež o významu obrazu Božího narození. Vydal také apoštolský list o významu a hodnotě jesliček.


Tříkrálová sbírka v senátu

Za rostoucího zájmu politiků různé stranické příslušnosti se uskutečnila také letos v Senátu na pozvání předsedy senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petra Šilara slavnostní snídaně, spojená s příchodem tří králů a stejnojmennou charitní sbírkou.


Tříkrálová sbírka ve Slavkově

Tříčlenné skupiny koledníků se také na Hodonínsku setkaly s místními štědrými dárci. Pracovníci oblastní charity Hodonín koledovali v doprovodu muzikantů a velblouda v Bučovicích, Rousínově a Slavkově u Brna.


30 let Slezské diakonie

Po celý letošní rok si bude Slezská diakonie připomínat 30 let od svého znovuobnovení. Postupně se za tu dobu rozrostla do různých míst a různých služeb. Jednou z mladších, ale velmi potřebných, je pečovatelská služba Elim ve Stonavě.


Tříkrálový koncert na Velehradě

Tradiční Tříkrálový koncert rozezněl zaplněnou baziliku Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje na Velehradě. Účinkovala cimbálová muzika Cifra pod vedením Petra Číhala a pěvecký sbor uherskohradišťského gymnázia Viva la musica.


Živý betlém v Otrokovicích

Živý betlém v Otrokovicích na Zlínsku má dlouholetou tradici. Letos přišlo místní společenství s nápadem, jak myšlenku Vánoc propojit s farností.
Z DIÁŘE


Praha, 11. ledna

Salvátorská schola

Na koncertu Salvátorské scholy v Praze zazní mimo jiné známé i méně známé skladby Jakuba Jana Ryby a skladba Zdeňka Lukáše k Rybově poctě. Výtěžek podpoří Společnost E.


Ústí nad Orlicí, 12. ledna

Tříkrálový průvod a koncert

K pořádání tříkrálového průvodu v Ústí nad Orlicí se spojilo město, farnost, školy a další, bude dětský sbor, trubači i velbloudi. V kostele pak několik hudebních těles přednese Missu Brevis Jiřího Pavlici.


Filipov, 13. ledna

Mariánská poutní mše svatá

Mší svatou ve čtyři hodiny ráno si poutníci v bazilice ve Filipově připomenou uzdravení Magdaleny Kade na přímluvu Panny Marie. Pozvání na pouť přijali i dva němečtí biskupové.


Praha Vyšehrad, 14. ledna

950 let Vyšehradské kapituly

Slavnostní bohoslužba k výročí úmrtí prvního českého krále a zakladatele vyšehradské kapituly Vratislava se koná ve vyšehradské bazilice. Zahájí oslavy 950 let od založení kapituly.


Šternberk, 14. ledna

Matka jednoty, nebo příčina našeho rozdělení?

Přednáška o úloze Panny Marie v tradici křesťanského Východu i reformace se koná ve Šternberku. V rámci příprav na Týden modliteb za jednotu křesťanů přednáší Robert Svatoň z teologické fakulty v Olomouci.


Kutná Hora, 15. ledna

Izrael – Země Bible

Tématem setkání v Kutné Hoře bude Izrael jako země Bible, kolébka historie židovského lidu a součást pevninského mostu, který spojuje Asii, Evropu a Afriku. To vše přiblíží cestovatel P. Jan Uhlíř.


Ostrava, 16. ledna

Setkání s misií tváří v tvář

Hostem Akademie pro třetí věk v Ostravě bude laický misionář Dominik Maxmilián Ramík. V prostorách ostravského biskupství bude vyprávět o setkání s misií tváří v tvář.


Opava, 17. ledna

Koncert skupiny Fioretti

Po odpolední mši svaté v kostele bratří minoritů v Opavě bude následovat koncert hudební skupiny Fioretti. Jejími členy jsou bohoslovci krakovského minoritského semináře.
Reportáže Rome reports:

Pope Francis: Let us not be indifferent to shipwrecked people who arrive on our coasts

Three key messages given by Pope Francis this Christmas


Zpravodajství

Premiéra: 9.1.2020

Výroba: 2020