I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

16. 1. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 16.1.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE


Generální audience v aule Pavla VI.

Vatikánskou Aulu Pavla VI. zaplnilo při generální audienci na sedm tisíc poutníků. Papež zakončil cyklus katechezí, který věnoval cestě evangelia tak, jak ji podává kniha Skutků apoštolů. Poslední díl se týkal Pavlova věznění v Římě a plodů jeho hlásání.


Největší láska

Jmenují se Evan Lemoine a Fernanda Gómeziová. Jsou manželé, pocházejí z Mexika a chtějí změnit nejen svůj život. Založili institut Amar Al Máximo, který mladým lidem a manželským párům zprostředkovává pozitivní a konstruktivní pohled na sexualitu.


Den otevřených dveří Stojanova gymnázia

Na Stojanově gymnáziu Velehrad se už po třetí uskutečnil den otevřených dveří. Především zájemce o studium školou provázeli a na dotazy odpovídali samotní studenti, zájemci se však mohli seznámit i s vyučujícími. Pro nové studenty otevře gymnázium v příštím školním roce dvě třídy.


Počítání Tříkrálové sbírky

Charitní Tříkrálové koledování skončilo, teď pořadatelé v celé republice rozpečeťují kasičky a počítají jejich obsah. O štědrosti lidí se každoročně přesvědčují i v odlehlých koutech naší země, například v Charitě Jablunkov, která v letošním roce slaví dvacet let od svého založení.


30 let Slezské Diakonie

Slezská diakonie se po svém znovuobnovení už třicet let stará o nejrůznější skupiny potřebných. Provozuje také Duhový dům v Ostravě.


Nová kniha P. Jana Balíka

Slavnostní prezentace nové knihy P. Jana Balíka se uskutečnila v sále kardinála Berana v Pražském arcibiskupství. Publikace nazvaná S mladými ke Kristu pojednává o pastoraci mládeže, která se opírá se o učení a praxi posledních papežů od Jana Pavla II. přes Benedikta XVI. až po Františka. Zaobírá se jejími biblickými, historickými, antropologickými a sociologickými předpoklady.Neziskovka roku

Titul Neziskovka roku vyhlašuje každoročně Nadace rozvoje občanské společnosti. Na slavnostním večeru v Praze byly vyhlášeny tituly v kategoriích malá, střední a velká neziskovka, udělena byla i Cena veřejnosti. Jejím držitelem se stal Hospic svatého Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích.
Z DIÁŘE


Olomouc, 18. ledna

Den otevřených dveří

Na dnu otevřených dveří představí CARITAS – Vyšší odborná škola sociální v Olomouci své nové vzdělávací programy. Ve stejný den otevře své dveře i teologická fakulta Univerzity Palackého.


Hradec Králové, 20. ledna

Ekumenická bohoslužba

Ekumenická bohoslužba v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů bude také v královéhradecké katedrále. Představitele křesťanských církví pozval ke společně modlitbě biskup Jan Vokál.


Cheb, 20. - 26. ledna

Týden židovské kultury

Týden židovské kultury bude probíhat v Městské knihovně a v Západočeském divadle v Chebu. Připomene 75. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi.


Praha, 21. ledna

100 let od narození Chiary Lubichové

Mše svatá s českými a moravskými biskupy ke stému výročí narození zakladatelky hnutí Fokoláre Chiary Lubichové bude v pražské katedrále. Předsedat jí bude kardinál Dominik Duka. 


Plzeň, 22. ledna

Uprchlické tábory v Libanonu

Jací jsou lidé v uprchlických táborech v Libanonu, jak vypadá jejich každodenní život a jakým výzvám čelí? I na tyto otázky bude na besedě v Plzni odpovídat pracovnice organizace ADRA Alžběta Kalábová.


Broumov,  23. ledna

The Different Story

Mladá česká výtvarnice Karíma Al-Mukhtarová hledá svou tvorbou odpověď na otázku Kdo jsme. Výstava jejích prací bude zahájena v Dětské galerii Lapidárium v Broumově.


Svatý Hostýn, 24. - 26. ledna

Blízkost Boha v Písni písní

Víkendová duchovní obnova s meditacemi nad texty Písně písní se koná na Svatém Hostýně. Povede ji misionář, teolog a dlouholetý tlumočník otce Eliase Velly P. Václav Čáp.


Cheb, do 31. ledna

Všichni jsme ze stejné planety

Výstava v Chebu mapuje příběhy tří desítek cizinců, kteří v České republice našli druhý domov. Svým objektivem je zachytil dokumentární fotograf Jindřich Štreit.
Reportáže Rome reports:

Pope Francis at General Audience: Like St. Paul, Church welcomes everyone

“Amar Al Máximo,” campaign that promotes positive view of sexuality

Zpravodajství

Premiéra: 16.1.2020

Výroba: 2020