I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

21. 1. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 21.1.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE


Týden modliteb za jednotu křesťanů

Společně se modlí katolíci, pravoslavní, protestanti, anglikáni a další. Po celý týden se soustřeďují na všechno, co je spojuje, nezabývají se věcmi, které je rozdělují. Papež o tom hovořil na setkání s ekumenickou delegací z Finska.


Připomínka obětí holocaustu

Papež František přivítal ve Vatikánu delegaci Centra Simona Wiesenthala. Instituce uchovává památku obětí holocaustu a dokumentuje případy antisemitské agrese.


Pouť za jednotu křesťanů

Ve velehradské bazilice se konala bohoslužba za jednotu křesťanů. Hlavní celebrant Josef Hrdlička připomněl význam Týdne modliteb, který vrcholí svátkem obrácení sv. Pavla, apoštola národů. Po mši svaté se kněží společně modlili v kapli Matky sv Jednoty.


Brána k druhým

Konferenční sál Technického muzea v Praze se 17. ledna zaplnil účastníky osmého ročníku soutěže Brána k druhým. Každoročně ji vyhlašuje Národní institut dalšího vzdělávání. Odborné poroty pak vybírají z desítek kandidátů v jednotlivých kategoriích ty nejlepší z nejlepších.


A nic neberu zpět

Tvůrci v ostravském QQ studiu zdigitalizovali dokumentární film „A nic neberu zpět" scénáristy a režiséra Vladimíra Mráze. Ten jej záhy po sametové revoluci natočil jako jeden z prvních snímků z církevního prostředí.


Muzikál Jusus Christ supermlád

Doba vánoční sice skončila, do Rapotic však dorazilo vánoční počasí až 19. ledna. Divadelní soubor Spojené farnosti tam zahrál svoji vánoční hru Jesus Christ supermlád.


Hospicová péče v Uherském Brodu

V letošním roce si Charita v Uherském Brodě připomene rok od založení domácí hospicové péče Antonínek. V regionu ji zajišťuje společně s Charitou v Uherském Hradišti. Pracovníci Antonínka denně objíždějí své klienty, pro které jsou také 24 hodin denně na telefonu.Z DIÁŘE


Karlovy Vary, 24. ledna

Čína, jak jsem měl možnost ji poznat

Křesťanská akademie vás zve na faru v Karlových Varech Rybářích na přednášku s překvapením. Přednášet bude Zbyněk Noha, který působil v Číně jako diplomat.


Hradec Králové, 24. ledna

Modlitba za národ a mír ve světě

Diecézní centrum pro seniory v Hradci Králové zve ke společné modlitbě za český národ a mír ve světě, zvláště na Blízkém východě. V kapli Nového Adalbertina budou také SOS modlitby seniorů.


Ostrava, 25. ledna

Angličtina na Bi-Gy

Biskupské gymnázium v Ostravě pořádá už popáté den s angličtinou. Dospělí se budou pod vedením lektorů zabývat tématem Útočiště, tématy pro děti jsou Kostel a Vynikající okamžiky.


Brno, 25. ledna

Ples nezadaných katolíků

Nezadaní katolíci od třiceti do 55let i starší z celé České a Slovenské republiky jsou zváni na ples v Brně - Tuřanech. Předcházet mu bude mše svatá v místním kostele Panny Marie.


Pardubice, 25. a 26. ledna

Výročí Dona Boska

Salesiánský klub v Pardubicích připravil setkání minulých a současných salesiánů, přednášku i zabíjačku. Pohádku zahraje Víťa Marčík ml. Bude také mše svatá a pěvecká přehlídka dětí.


Praha, 26. ledna

Koncert podané ruky

Koncert podané ruky je setkáním křesťanů různých církví a jejich přátel. V pražském kostele sv. Gotharda zazpívají Jana a Václav Siberovi Dvořákovy Biblické písně a Biblické žalmy přednese Viktor Dvořák.


Praha, 26. ledna

Výchova k hodnotám a ke svobodě

Další přednáška z cyklu o výchově se koná u sv. Vojtěcha v Praze-Dejvicích. O výchově k hodnotám a ke svobodě bude hovořit Ivana Bernardová z Křesťanské pedagogicko-psychologické poradny.


Jihlava, do 26. ledna

Z Velké Moravy až do nepaměti …

Soubor velkoformátových fotografií doc. Petra Francána je k vidění v Muzeu Vysočiny v Jihlavě. Barevné snímky doplňují ukázky velkomoravských archeologických nálezů.

Reportáže Rome reports:

Pope Francis kicks off Week of Prayer for Christian Unity

Pope Francis: We need to remember the Holocaust to not become indifferent

Zpravodajství

Premiéra: 21.1.2020

Výroba: 2020