I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

11. 2. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 11.2.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

Před nedělní modlitbou Anděl Páně komentoval papež František dva obrazy z Písma svatého: světlo a sůl. Jako analogii k tomu, co znamená být křesťanem, použil sůl, která uchovává jídlo a dodává mu chuť.

 

Mír pro Venezuelu

Při setkání v Římě si kardinál Pietro Parolin a kardinál Baltazar Porras vyměnili názory na výzvy, kterým čelí dnešní Venezuela.

 

Tříkrálová sbírka 2020

Letošní Tříkrálová sbírka je sečtena: V celé republice se vykoledovalo rekordních130 334 716 korun. Většinu této částky využijí Charity v místě, kde byly peníze vybrány.

 

Kontrasty Ukrajiny

Ukrajina není jen válka, chudoba a korupce. Je to i pohostinnost, krása přírody, kouzlo vesniček a upřímnost prostých lidí. Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci jsou k vidění Kontrasty Ukrajiny zachycené objektivem Richarda Boudy v průběhu sedmi let jeho misí, které se však neváží jen na tuto zemi.


Výstava gobelínů Evy Brodské

Historie výstavy textilní výtvarnice Evy Brodské v ambitech kláštera františkánů u kostela Panny Marie Sněžné v Praze začíná její spoluprací na výzdobě poutního kostela v Hájku.


Dokumentární film Dopamin

V těchto dnech vzniká nový dokumentární film, který se věnuje závislosti nejen mladých lidí na sociálních sítích. Tento fenomén dnešní doby se může týkat kohokoli z nás. Autor filmu oslovil několik mladých lidí, kteří byli o ochotni o svém problému promluvit. Jejich zkušenosti ukazují, jak nebezpečné mohu sociální sítě být, pokud na nich uživatelé tráví více času než v reálném životě.

Z DIÁŘE

 

Praha, 13. - 16. února

Dejme minulosti budoucnost!

Pražský veletrh Památky-Muzea-Řemesla nabídne informace o církevních památkách a produktech i církevní turistice. Účastní se ho jednotlivé diecéze i řada církevních organizací.


Plzeň, 15. února

Setkání nemocných

Tradiční setkání nemocných a zdravotně postižených proběhne v diecézním sále plzeňského biskupství. Mši svatou za nemocné bude celebrovat generální vikář plzeňské diecéze P. Jakub Holík. 


Uherské Hradiště, 13. února

Mše svatá a křížová cesta

Mši svatou v nemocnici v Uherském Hradišti bude sloužit nemocniční kaplan P. Antonín Klaret Dąbrowski. Bude i krátká pouť s modlitbou křížové cesty od Slováckého divadla ke kapli sv. Rocha.


Levý Hradec, 15. – 16. února

Cyrilometodějská pouť

Cyrilometodějskou pouť pořádá Sekulární františkánský řád už po devětatřicáté. Putování začíná na Levém Hradci a první den končí v Brandýse nad Labem, další den pokračuje do Sadské.


Horní Pěna, 16. února

Pěší pouť

Pouť do Horní Pěny začne u kláštera sv. Kateřiny. V kostele sv. Michaela archanděla bude mše svatá k oslavě blahoslavených františkánů Bedřicha Bachsteina a jeho druhů, mučedníků.


Velehrad, 16. února

Zimní pouť

Pontifikální mši svatou k 1151. výročí úmrtí sv. Cyrila bude ve velehradské bazilice slavit biskup Josef Nuzík. Následovat bude valná hromada Matice velehradské.


Holešov, 17. února

400 let od smrti sv. Jana Sarkandra

Posledním kněžským působištěm sv. Jana Sarkandra byl Holešov. Jeho letošní výročí si tu věřící připomínají devět měsíců trvající novénou. V únoru bude mši svatou celebrovat P. Jiří Obruča.


Bravantice, 16. února

650 let obce a patrocinium kostela

Obec Bravantice u Nového Jičína si připomíná 650 let od svého založení a oslaví také patrocinium svého kostela sv. Valentina. Slavnostní mši svatou bude celebrovat Pomocný biskup Martin David.

Reportáže z Rome reports:

Pope at Angelus said tech companies have a responsibility to combat human trafficking

Card. Parolin on Venezuela: Country needs an internal, peaceful and democratic solution

Zpravodajství

Premiéra: 11.2.2020

Výroba: 2020