I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

13. 2. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 13.2.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Generální audience v aule Pavla VI.

Při generální audiencí v aule Pavla VI. se papež pokračoval v cyklu katechezí o blahoslavenstvích a komentoval druhé z nich: Blahoslavení plačící, neboť oni budou potěšeni.

 

Pouť nemocných k Panně Marii Strážnické

Jedenáctý únor - den památky Panny Marie Lurdské - se stal z rozhodnutí papeže Jana Pavla II. Světovým dnem nemocných. A právě v tento den se v klášterním kostele ve Strážnici u obrazu Panny Marie Strážnické konala už jedenáctá pouť nemocných.

 

Národní týden manželství

Digitální technologie a zařízení mění svět našich nejintimnějších vztahů i naši komunikaci. Jak budovat silné manželství v této době? Právě na tuto otázku a hledání odpovědí se zaměřuje řada akcí čtrnáctého ročníku Národního týdne manželství. Probíhá do 16. února a jeho mottem je „Manželství v síti“. V pondělí Týden manželství zahájila tisková konference v Praze v budově Senátu.

 

Jsme jedno a není nám to jedno?

Jsme jedno a není nám to jedno? Takový je název cyklu přednášek, které směřují k podpoře manželských párů. Poslechnout si je můžete každý první pátek v měsíci v Brně u sv. Michala.


Zádušní mše za Ivana Krále

V kostele svatého Štěpána v Praze se konala zádušní mše za nedávno zesnulého hudebníka Ivana Krále. Během své emigrace ve Spojených státech koncertoval s největšími osobnostmi rockové hudby. Od devadesátých let se vracel domů a kromě aranžování natočil i několik sólových alb.. Nabízejí poznání jeho historie, architektury, umění a osobností.


Židovské svátky

Chanuka, Purim nebo Šabat, to jsou některé z neznámějších židovských svátků. Židovská tradice jich ale zná mnohem víc, tradice těch nejstarších je dlouhá i tisíce let. Právě tématu židovských svátků se věnovala přednáška v kostele Panny Marie Královny míru v Praze-Lhotce.

Z DIÁŘE

 

Olomouc, 14. února

Památka sv. Cyrila

V den liturgického svátku sv. Cyrila bude mše svatá v olomoucké katedrále. V sakristii pak bude následovat přednáška prof. Jozefa Bielaka z Katolické univerzity v Ružomberoku.


Krnov, 17. února

Vzpomínka na oběti komunismu

Oběti komunismu, válek a násilí v současném světě připomene pietní setkání v Krnově. Jeho součástí bude mše svatá, beseda s politickým vězněm Leo Žídkem a přednáška P. Pavla Barbořáka.


Třebechovice pod Orebem, 18. února

V hodině velké zkoušky

Na přednášku v Třebechovicích pod Orebem zve Křesťanská akademie. O církevní politice státu na severovýchodě Čech v letech 1948 – 1960 bude přednášet historik a archivář Jan Kafka.


Olomouc, 18. února

Karlův most

Beseda s generálním sekretářem České biskupské konference Stanislavem Přibylem se koná v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Bude spojena s autogramiádou jeho knihy Karlův most.


Brno, 18. až 20. února

Duchovní obnova

Duchovní obnovu s otcem Eliasem Vellou pořádají bratři minorité v kostele svatých Janů v Brně. Každodenní program naplní Korunka k Božímu milosrdenství, mše svatá, přednáška a adorace.


Kroměříž, 19. února

Pater Pio …

Přednáška sestry Petry Součkové „Pater Pio: historicko-teologický portrét světce“ bude ve studentském klubu v Kroměříži. Zve křesťanská akademie a Arcibiskupské gymnázium.


Hradec Králové, 20. února

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří připravuje Církevní základní škola v Hradci Králové. Nabídne tvořivé výtvarničení, hudební hrátky, čtenářskou dílnu i misijní cukrárnu. A bude možné nahlédnout do výuky.


Zlín, 20. února

Modlitby za kněžská povolání

Na modlitební setkání s adorací a prosbou za nová kněžská povolání a pokoj a mír ve světě zve Společenství vdov a vdovců. Akce se uskuteční ve Zlíně v kapli klášterní budovy Regina.
Reportáže z Rome reports:

Pope at General Audience prays for victims of coronavirus, “a cruel illness”

Zpravodajství

Premiéra: 13.2.2020

Výroba: 2020