I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

12. 3. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 12.3.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Generální audience papeže Františka

Pravidelná středeční generální audience probíhala jen prostřednictvím rozhlasu a televize. Papež František byl s týmem svých spolupracovníků v knihovně Apoštolského paláce, odkud se jeho promluva vysílala v přímém přenosu.

 

Mše svatá v Domě svaté Marty

Každodenní mše svatá v Domě svaté Marty se vysílá v přímém přenosu. Před zahájením papež specifikuje úmysl, se kterým přistupuje k oltáři:

Modleme se za naše kněze, aby měli odvahu vycházet ven za nemocnými, přinášet jim sílu Božího Slova a svaté přijímání a doprovázet zdravotníky a dobrovolníky v jejich práci.

 

Uzavření náměstí sv. Petra a Vatikánské baziliky

Zatímco ještě v pondělí čekaly na vstup do baziliky svatého Petra řady poutníků, v úterý se situace podstatně změnila. Náměstí bylo zcela prázdné, obklopené dřevěnými ploty a policií.

 

Videoklipová křížová cesta

Společenství mladých vysokoškoláků RR49 s otcem Pavlem Šupolem uspořádalo v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně videoklipovou křížovou cestu.


35 let Fotoklubu Ostrava

Na počátku historie Fotoklubu Ostrava byl dvouletý kurz pro neprofesionální fotografy. Další léta vyznačují společné výstavy, fotografické soutěže, zájezdy a klubová i meziklubová setkání. Třicet pět let své činnosti oslavuje fotoklub výstavou na Slezskoostravské radnici.


Postní koncert v Brandýse nad Labem

Zámek v Brandýse nad Labem hostil koncert nazvaný České zpěvy středověku a renesance. Účinkoval liberecký vokálně-instrumentální soubor FRAGIUM 16, který se zaměřuje na interpretaci duchovní i světské hudby starších stylových období.


Návrat jachty Nike

Malý svět techniky v Dolních Vítkovicích získal nový exponát: Originál slavné lodi Niké. Na začátku sedmdesátých let na ní mořeplavec Richard Konkolski úspěšně absolvoval závod osamělých jachtařů z Anglie do Ameriky a poté, rovněž sám, na této jachtě obeplul celý svět.Z DIÁŘE

 

Česká republika, do odvolání

Rušení akcí

Kvůli ochraně před šířením koronaviru se do odvolání ruší v celé republice řada zejména větších akcí. Protože situace se stále mění, doporučujeme aktuálně se informovat u pořadatele nebo na webu.


Římov, 15. března

Pašijová cesta

Na modlitbu pašijové cesty za odčinění našich hříchů a uchránění naší vlasti před koronavirem zve farnost Římov. Procesí začne u kostela, v případě velké účasti bude rozděleno na menší skupiny.


Olomouc, 16. března

Svatý Jan Sarkander

Publikaci o sv. Janu Sarkandrovi napsal kolektiv autorů pod vedením historika Karla Kavičky. Kniha bude slavnostně představena v Olomouci na večeru v Arcibiskupském paláci.


České Meziříčí, 19. března

Vzpomínková bohoslužba

Sto let od narození arcibiskupa Karla Otčenáška připomene bohoslužba v kostele sv. Kateřiny v Českém Meziříčí. Celebrantem bude generální vikář královéhradecké diecéze Mons. Jan Paseka.


Olomouc, 18. března

Evangelium lesní moudrosti

Přednáška v Olomouci přiblíží duchovní rozměr zakladatelů skautingu Ernesta Setona a Jaroslava Foglara. Přednášet bude prof. Pavel Hošek z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.


Kroměříž, 19. března

Beseda s Danou Drábovou

Hostem moderované besedy v Kroměříži bude jaderná vědkyně a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Uskuteční se v prostorách Arcibiskupského gymnázia.


Strážnice, 20. března

Česká mediální krajina 

O aktuální situaci v českých médiích bude ve Strážnici přednášet dlouholetý zahraniční zpravodaj české televize Josef Pazderka. V rámci debatního cyklu pořádá Česká křesťanská akademie.


Opava, 20. – 21. března

Kurz gregoriánského chorálu

Na kurz gregoriánského chorálu zve Církevní konzervatoř v Opavě. Povede ho opat premonstrátského kláštera v Jasově Ambróz Martin Štrbák. Kurz zakončí bohoslužba v kostele. 

Reportáže z Rome reports:

Pope at General Audience thanks all people who help coronavirus victims

Pope Francis: I pray priests have courage to go to the sick

Vatican also on lock-down, following Italian-enforced measures

Zpravodajství

Premiéra: 12.3.2020

Výroba: 2020