I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

12. 5. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 12.5.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba papeže Františka

V neděli přečetl papež František svou pravidelnou promluvu před polední mariánskou modlitbou. I tentokrát se vysílala v přímém přenosu z knihovny Apoštolského paláce. Papež komentoval evangelium páté neděle velikonoční, kde Ježíš nabádá učedníky, aby se jejich srdce nechvělo.

 

Polský dar Svatému stolci

Dva kamióny plně naložené zdravotnickými potřebami dorazily v pátek do Vatikánu. Přivezly část daru Polska Svatému stolci.

 

14 let televize Noe

Děkovnou bohoslužbou a slavnostním koncertem s vystoupením hostů završila desátého května televize Noe čtrnáct let svého vysílání. Vyrostla ze studia Telepace a sídlí v budově s pohnutou historií.

 

Sbírka pro Itálii

Do sbírky na pomoc Itálii a dalším zemím postiženým současnou pandemií dosud přispěly téměř tři tisíce dárců částkou vyšší než pět milionů 400 tisíc korun. Sbírku pořádají Milosrdní bratři a mezinárodní centrum pro telemedicínu.


Hasičská pouť v Praze

Mši svatou v den svátku patrona hasičů sv. Floriána 4. května celebroval ve vojenském kostele v Praze na Hradčanech kardinál Dominik Duka. Bylo při ní vzpomenuto těch, kteří zahynuli ve službě, a poděkováno těm, kteří v nelehké době slouží v první linii.


Noc kostelů 2020

Do letošního ročníku Noci kostelů se dosud přihlásilo více než devět set padesát kostelů a modliteben. Noc se bude konat v pátek 12. června a bude možné ji prožít třemi způsoby.


Vernisáž výstavy v Opavě

Kytarový virtuos Štěpán Rak přijel zahrát koncert do liduprázdné galerie v Opavě mezi originální díla českého výtvarníka Pasty Onera.

Výstava Pasty Onera bude v Opavě k vidění do letošního července.
Z DIÁŘE

 

Nové Město nad Metují, od 12. května

Kouzelný svět hraček

Jedním z muzeí, která 12. května opět otevřela své výstavní prostory, je muzeum v Novém Městě nad Metují. Nejen malé návštěvníky zve například na výlet do kouzelného světa hraček.


Příbor, od 12. května

Makovníky, okravčáky, kocury, ...

Muzeum v Příboře prezentuje archaickou lidovou techniku výroby papučí z

proužků plsti. Jako makovníky, okravčáky, kocury, brňáky či banďury se dělaly ještě v minulém století.


Plzeň, 14. května

Mše svatá v Meditační zahradě

Po vynucené přestávce bude opět slavena mše svatá v plzeňské Meditační zahradě. V kapli sv. Maxmiliána Kolbe ji bude celebrovat generální vikář P. Jakub Holík.


Praha, 15. května

Slavnost sv. Jana Nepomuckého

V předvečer svátku svatého Jana Nepomuckého si jeho památku připomenou lidé nejen v Praze. Mši svatou v jemu zasvěceném kostele na Hradčanech bude televize Noe vysílat v přímém přenosu.


Kroměříž, 16. a 17. května

Zámkem od Apolla po Marsya

Expozice zámku v Kroměříži budou přístupné mimo zavedené prohlídkové trasy a bez výkladu průvodce. K vidění budou reprezentační sály, obrazová galerie i místa, kterými se běžně neprovází.


Svatý Kopeček, 17. května

Pouť Modliteb za nejmenší

Výroční pouť Modliteb za nejmenší se uskuteční na Svatém Kopečku u Olomouce. Poutníci mohou jít pěšky ze Samotíšek, mši svatou v bazilice bude celebrovat biskup Josef Hrdlička.


Ostrava, 21. května

Slavnost Nanebevstoupení Páně

Mši svatou v den Slavnosti Nanebevstoupení Páně bude v katedrále Božského Spasitele v Ostravě celebrovat biskup František Václav Lobkowicz. Dle nařízení vlády je počet účastníků omezen.


Olomouc, 23. května

Hnutí fokoláre a jeho přínos…

O Hnutí fokoláre a jeho přínosu naší společnosti v době totality bude v Olomouci přednášet doc. Jaroslav Šebek z Historického ústavu Akademie věd. Nutná je rezervace míst předem.Reportáže z Rome reports:

Pope Francis gives two remedies to combat anxiety in Regina Coeli

Poland donates two truckloads of protective material to Holy See

Zpravodajství

Premiéra: 12.5.2020

Výroba: 2020