I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Pohřeb Evy Pilarové

bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Strahov

Duchovní pořady

Premiéra: 3.6.2020

Výroba: 2020

Eva Pilarová zpívala už od dětství, a to i vážnou hudbu. Koncem 50. let začala na brněnské JAMU studovat operní zpěv, zároveň v té době vystupovala v divadle Večerní Brno. Po roce studia, v roce 1960 však JAMU opustila a nastoupila do pražského divadla divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné též s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr a kde se záhy prosadila jako výborná zpěvačka.
V roce 1962 na krátký čas odešla zpívat do Divadla Rokoko, ale už v roce 1964 se vrátila zpět do Semaforu. V tomtéž roce si také ve filmu Kdyby tisíc klarinetů zahrála roli (coby výrazná sboristka dívčí školy - spolu s Naďou Urbánkovou a dalšími) sice drobnou, ale s úžasným duetem s Karlem Gottem (píseň Je nebezpečné dotýkat se hvězd).
Během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů, velice populární a oblíbené byly její duety s Waldemarem Matuškou, zpívala ale i s Karlem Gottem a dalšími zpěváky. V době normalizace nemohla jezdit na západ - zde sehrála svou roli emigrace jejího prvního (Milan Pilar) i druhého (Jaromír Mayer) manžela.
Byla zpěvačkou obdařenou velmi krásným, silným a barevně zajímavým, naprosto nezaměnitelným hlasem - sopránem o rozsahu tří oktáv, oplývající navíc vynikající pěveckou technikou. S přibývajícími léty se stále více orientovala především na žánrovou oblast jazzu a swingu. Vrchol její kariéry spadá do 60. a 70. let; ale patří právem k pěveckým legendám s neoddiskutovatelně jedním z nejlepších hlasů, jaký vůbec česká pop-music kdy měla.
Eva Pilarová zemřela 14. března 2020. Kvůli pandemii koronaviru proběhl pouze soukromý rodinný obřad. Veřejnost se s ní může rozloučit právě při této živě vysílané bohoslužbě. 

Duchovní pořady

Premiéra: 3.6.2020

Výroba: 2020