I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

6. 4. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 6.4.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Papežovo požehnání Urbi et Orbi

Na Velikonoční neděli pronesl papež František v bazilice sv. Petra poselství Městu a světu. Mimo jiné požádal mezinárodní společenství o spolupráci v boji proti pandemii, aby se vakcíny dostaly do zemí, které je nejvíce potřebují.


Velkopáteční křížová cesta

Kostel svatých Janů v Opavě opět ožil. Tentokrát na Velký pátek: Spolek Za Opavu, festival Hradecký Slunovrat a vojenský kaplan Kamil Vícha připravili kolem kostela venkovní křížovou cestu a přiblížili všem lidem podstatu a smysl Velikonoc.


Mariánská triáda

Leták Mariánská triáda pojednává o největších poutních kostelech na Blanensku. Jeho druhá část se zaměřuje na kostel Jména Panny Marie ve Křtinách.


Záchrana opuštěné kaple

Na webu Prázdné domy mapují dobrovolníci opuštěné stavby napříč Českou republikou. Aktuálně jich je více než tři a půl tisíce. Některým stavbám věnují zvláštní péči: Za přispění dárců je postupně opravují a navracejí původnímu účelu.


Rozloučení se Samuelem Hejzlarem

Na Boží hod velikonoční se ekumena v Dobříši a místní občané loučili se zemřelým evangelickým farářem Samuelem Hejzlarem. Svou otevřenou a aktivní vírou ovlivnil a proměnil životy mnoha lidí. Na jeho přání mohli lidé místo květin projevit soustrast charitativním darem organizaci Stéblo v Boroticích.


Křížová cesta v Brandýse nad Labem

Kořeny historicky nejstaršího kostela v Brandýse nad Labem sahají až do desátého století. Po rozsáhlé obnově začal kostel sv. Petra o Velikonocích před pěti lety sloužit Českobratrské církvi evangelické. Letos u něho její sbor připravil čtrnáct zastavení křížové cesty.Z DIÁŘE

 

Brno, 7. dubna

30 let Muzea romské kultury

Muzeum romské kultury v Brně bylo otevřeno před 30 lety. Na zahájení jubilejních oslav připravilo výstavu manželů Carretových z Francie, kteří třicet roků fotografují Romy a Sinty v Evropě.


Suchdol nad Odrou, 11. dubna 1721

Narození Davida Zeisbergera

Před 300 lety se v Suchdole nad Odrou narodil David Zeisberger. Jako duchovní Jednoty bratrské a misionář prožil více než šedesát roků mezi indiány v Americe.  


České Budějovice, 19. dubna

Digitalizace?!

Po dobrých zkušenostech pořádá Teologická fakulta Jihočeské univerzity další fórum náboženského vzdělávání. Hlavním tématem přednášek a diskuse bude Digitalizace. Je třeba přihlásit se předem.


Olomouc, 20. dubna

Kostel – význačná budova naší obce

Webinář nazvaný „Kostel – význačná budova naší obce“ připravuje olomoucké Centrum pro školy. Online setkání představí program s nabídkou aktivit pro děti na Noc kostelů.


Brno, 23. – 24. dubna

Online konference kurzů ALFA

Online konference pro zkušené i začínající pořadatele kurzů Alfa nabídne informace a svědectví těch, kteří se už kurzů zúčastnili. Bude čas i na sdílení zkušeností a modlitby.


Poříčí nad Sázavou, 24. dubna

Pouť k hrobu Františka Noska

Mši svatou za Františka Noska bude v Poříčí nad Sázavou celebrovat apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo. Naváže na ni modlitba u hrobu významné osobnosti předválečné doby.Reportáže z Rome reports:

Pope Francis asks for vaccines for poor countries during Urbi et Orbi blessingZpravodajství

Premiéra: 6.4.2021

Výroba: 2021